Bir Kahramanlık Destanı Cumhuriyet
Bir Kahramanlık Destanı Cumhuriyet
  • +
  • -

Bir Kahramanlık Destanı Cumhuriyet

 

Çevre Koleji, Cumhuriyetimizin 96. yılını, adına yakışır bir şekilde ve bayram coşkusu Çevre Kolejinde yaşanır dedirten görkemli bir törenle kutladı.

Yaklaşık 1500 davetlinin katıldığı tören, 29 Ekim Salı akşamı okul bahçesinde gerçekleştirildi. Çevre Koleji öğretmen ve öğrencilerinin özenle hazırladığı gösteriler dev bir prodüksiyon eşliğinde sergilendi.

Yürüyüş kortejindeki öğrencilerin taşıdığı Atatürk posteri ve dev bayrakla başlayan Cumhuriyet coşkusu ve gururu, okul bahçesinde barkovizyon eşliğinde sergilenen performanslarla devam etti. Cumhuriyet kahramanlarının anlatıldığı drama, halk dansları ve modern dans gösterileri törenin en görkemli anları arasındaydı. Pulse-bayrak takımı gösterileri ile veli ve öğretmenlerden oluşan koro da izleyicilerden büyük alkış aldı.  Aydınlık bir gelecek inşa etmek için Atatürk’ün manevi huzurunda söz veren Çevre Koleji öğrencileri, töreni izleyen herkese duygu ve gurur dolu anlar yaşattı.

Törenin finalinde konfeti yağmuru altında marşlar söylenirken herkesin yüzünde aynı heyecan aynı gurur ve dilinde aynı cümle vardı: “Yaşasın Cumhuriyet!”

Törenin tamamı, törene katılamayan ancak bu muhteşem atmosferi yaşamak isteyenlere canlı yayınla ulaştırıldı.

Çevre Koleji olarak hafızalardan silinmeyecek muhteşem bir tören daha gerçekleştirmiş olmanın haklı gururuyla Atatürk’ün aydınlattığı yolda nice 96 yıllara…

Top