AKADEMİK
AKADEMİK ALANDA ALDIĞIMIZ ÖDÜLLER VE BAŞARILARIMIZ
  • +
  • -

AKADEMİK

  • UNESCO İngilizce Kompozisyon Yarışması - Dünya 2.liği
  • NASA/Jet Propulsion Laboratory - Buluş Şenliği Türkiye 3.lüğü
  • NASA/Jet Proplusion Laboratory - Buluş Şenliği “En Sıra Dışı Tasarım” Ödülü
  • TEOG sınavlarında toplam 118 öğrencimiz arasında 17 öğrencimizden tam puan
  • TEOG sınavlarında her dört öğrencimizden biri “Türkiye 1.si”
  • Üniversite yerleşme oranı %100
  • Lise mezunlarımızın üniversite hazırlık sınıflarını geçme oranı %100

 

YABANCI DİL

  • Fransız Enstitüsü DELF Prim A1 - A2: %100
  • Tek kampüsten Cambridge-ESOL sınavlarına giren öğrenci sayısı en yüksek eğitim kurumu: “Türkiye Rekortmeni”
  • Trinity College London GESE 1: %100
  • Trinity College London GESE 2: %100
  • Cambridge University - Starters: %100
  • Cambridge University - Movers: %95
  • Cambridge University - Flyers: %95
  • Cambridge University - KET: %100
  • Cambridge University - PET: %100
  • Cambridge University - FCE: %100
  • Cambridge University - IELTS: %85
  • TOEFL IBT: %95
  • Destination Imagination Yarışması - 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz: 3.lük derecesi
  • Cervantes Enstitüsü Kısa Film Çalışması - 9. sınıf öğrencimiz Ece Sevenay: Başarı Bursu

 

SOSYAL BİLGİLER

  • UNESCO tarafından düzenlenen SEMEP/Güney Doğu Akdeniz Çevre Projesi - 7. sınıf öğrencilerimiz: “En İyi Röportaj” Ödülü

 

MATEMATİK

  • TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması - 10. sınıf  öğrencilerimiz: “Sayıların Dildeki Kara Deliği” isimli çalışmayla İstanbul bölge finalistliği
  • Salih Zeki Matematik Araştırma Projeleri - 10. sınıf öğrencilerimiz: “Pisagor Başat Üçlülerinden Kriptolojiye” isimli projeyle finalistlik
  • Salih Zeki Matematik Araştırma Projeleri - 10. sınıf öğrencilerimiz: “Lineer Denklem ve Eşitsizliklere Tam Sayılarla Kombinatorik Çözümler” isimli projeyle finalistlik
  • Uluslararası Kangru Matematik Yarışması - 5. sınıf öğrencilerimiz: %1’lik başarı dilimi
  • Uluslararası Gauss Matematik Yarışması - 7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz: 150 tam puan ile “Üstün Başarı Belgesi”
  • ISMTF (Uluslararası Matematik Öğretmenleri Birliği) Uluslararası Matematik Yarışması - Lise hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerimiz: “Başarı Sertifikası”

 

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

  • Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik Sınavı - 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz: %90 Doğru Cevap Ortalaması

 

TÜRKÇE

  • MEB “Çanakkale” Konulu Kompozisyon Yarışması - 7. sınıf öğrencilerinden Anzel Ergüneş: İlçe 2.si
  • MEB “Bir Destandır Çanakkale” Konulu Kompozisyon Yarışması - 8. sınıf öğrencilerimizden Beycan Dağcı: İstanbul 2.liği
  • MEB “Bir Destandır Çanakkale” Konulu Şiir Yarışması - 6. sınıf öğrencilerinden Emre Er: İstanbul 2.liği
  • MEB “10 Kasım” Konulu Şiir Yarışması - 7. sınıf öğrencilerinden Sinan Tek: İlçe 1.liği
  • MEB İlköğretim Kompozisyon Yarışması: İlçe 3.lüğü
  • MEB İlköğretim Kompozisyon Yarışması: İlçe 2.liği
  • MEB İlköğretim Kompozisyon Yarışması: İlçe 3.lüğü
  • SBS 2011-2012: 3 öğrencimizden 500 tam puan
  • SBS 2010-2011: 3 öğrencimizden 500 tam puan

 

FEN

  • 2012-2013 TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması: Kimya Bölge Finalistliği
  • 2014-2015 TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması: Fizik Bölge Finalistliği
  • 2015-2016 TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması: Kimya Bölge Finalistliği
  • 2015-2016 TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması: Kimya Bölge 3.lüğü
  • 2015-2016 MEF Proje Yarışması Finalistliği
  • 2015-2016 NASA Buluş Şenliği: Türkiye 3.lüğü
  • 2015-2016 İTÜ Uçak Tasarım Yarışması: Türkiye 3.lüğü
  • 2016-2017 NASA Buluş Şenliği: En Sıra Dışı Tasarım Ödülü
  • 2016-2017 TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması: Biyoloji Bölge Finalistliği
  • Fen Proje Ekibi (Aktif Kimya Deneyleri) - 10. sınıflar: İstanbul 1.liği
  • Fen Proje Ekibi (Ozon Tabakası) 5. sınıflar: İstanbul 1.ciliği
  • Fen Proje Ekibi (Your New Source of Energy: Roborovskis!) 8. Sınıflar: İstanbul 2.liği
  • Fen Proje Ekibi (Tehlikeli Teknoloji) 7. sınıflar: İstanbul 2.liği
  • Fen Proje Ekibi (Electromagnetic Door) 7. sınıflar: İstanbul 2.liği
  • Fen Proje Ekibi (Understanding Cern) 7. sınıflar: İstanbul 3.lüğü
  • Fen Proje Ekibi (Hero Cactis) 6. sınıflar: İstanbul 3.lüğü
  • Fen Proje Ekibi (Akıllı Su Deposu) 6. sınıflar: İstanbul 3.lüğü
  • Fen Proje Ekibi (İnanılmaz Mürekkep) 7. sınıflar: İstanbul 3.lüğü
  • MEB “Geleceğe Enerjin Kalsın” Bayrağı
  • Fen Proje Ekibi (Asit Yağmurları) 6. sınıflar: Deneysel Kategori Özel Ödülü
  • Çin’de gerçekleştirilen 32. CASTIC-Uluslararası Proje Yarışması - 12. sınıf öğrencimiz Mert Akyürekli: Dünya 1.liği

 

BİLGİ KÜLTÜR

  • MEB Liselerarası Bilgi Kültür Yarışması: Bölge 1.liği
  • MEB İlköğretim Okulları Bilgi Kültür Yarışması: Bölge 2.liği
  • “Trafiği Ne Kadar Biliyoruz?” Bilgi Yarışması - Çevre İlköğretim Okulu İlçe 1.liği
  • MEB Bilgi Kültür Yarışması: İlçe 2.liği
  • MEB Liselerarası Bilgi Kültür Yarışması: İlçe 2.liği
  • MEB Bilgi Kültür Yarışması: İlçe 3.lüğü
  • MEB Avrupa Birliği Lise Bilgi Yarışması İlçe 3.lüğü
  • Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul Bireysel Satranç Yarışması: İstanbul 1.liği (14 Yaş Grubu Erkekler Kategorisi)
  • Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul Bireysel Satranç Yarışması: İstanbul 2.liği (10 Yaş Grubu Kızlar Kategorisi)

 

EDEBİYAT

  • Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından düzenlenen “Sevgi Hikayeleri” Konulu Kompozisyon Yarışması: Türkiye 1.liği
  • MEB “Nasıl Bir Gençlik” Konulu Kompozisyon Yarışması: İlçe 1.liği
  • MEB 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir yarışması: İlçe 2.liği
  • İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen “Cumhuriyetimizin 93. Yılı“ Konulu Kompozisyon Yarışması: İlçe 1.liği 
  • MEB Şiir Yarışması - Hazırlık sınıfı öğrencilerimizden Nazlı Mirasoğlu: “Vatan Bekçileri” adlı şiiri ile ilçe 2.liği
  • MEB Kompozisyon Yarışması - Hazırlık sınıfı öğrencilerimizden Nazlı Mirasoğlu: “Ondan Bize Emanet” adlı kompozisyonu ile ilçe 1.liği
  • MEB Kompozisyon Yarışması - Hazırlık sınıfı öğrencilerimizden Bukle Ünaldı: “O Günkü Mavi Gözler” adlı kompozisyonu ile ilçe 2.liği
  • 4. Türkiye Münazara Ligi - Türkiye’nin en önemli okullarından 72 okulun katıldığı turnuvada ilk 10 okuldan biri
  • Çevre Lisesi öğrencilerimiz Mert-Emre Altınok’un Yale Üniversitesi başvurusu kabulü 2010-2011
  • YGS Türkiye derecesi: Büşra Çörekçioğlu 2011-2012
  • MEB Liselerarası Kompozisyon Yarışması: İlçe 2.liği
  • MEB “Öğretmenim ve Ben” konulu İlköğretim Şiir Yarışması: İlçe 2.liği
  • MEB “10 Kasım ve Atatürk” konulu İlköğretim Şiir Yarışması: İlçe 1.liği
  • MEB “Öğretmenler Günü” konulu İlköğretim Şiir Yarışması: İlçe 2.liği
  • MEB “Öğretmenler Günü” konulu İlköğretim Şiir Yarışması: İlçe 3.lüğü
  • “Çanakkale Savaşları’nın Ruhu” Konulu Şiir Yarışması - Ali Kumralbaş: İlköğretim ilçe 2.liği
  • MEB şiir yarışması - 10. sınıf öğrencimiz Ali Sezer Könez: “Şehr-i İstanbul” adlı şiiriyle ilçe 2.liği
  • MEB şiir yarışması - 10. sınıf öğrencimiz Ali Sezer Könez: “On Dokuz” adlı şiiriyle ilçe 1.liği
  • MEB kompozisyon yarışması - 10. sınıf öğrencimiz Ece Büyükçolpan: “Ata Bizim Atamız Olmuş, Ne Büyük Gurur!” adlı kompozisyonu ile ilçe 1.liği
  • 3. Türkiye Münazara Ligi - Türkiye’nin en önemli okullarından 63 okulun katıldığı turnuvada ilk 10 okuldan biri
  • 2. Türkiye Münazara Ligi - Türkiye’nin en önemli okullarından 58 okulun katıldığı turnuvada ilk 8 okuldan biri
  • DSİ - Dünya Su Günü İlköğretim Kompozisyon Yarışması: İstanbul 2.liği
Top