YAŞAM BOYU ÖĞRENME
YAŞAM BOYU ÖĞRENME
  • +
  • -

2.SINIFLAR - SAĞLIKLI BESLENME DERSİ

Beslenme uzmanı eşliğinde haftada 1 ders saati aşağıdaki konular işlenmektedir:

Dengeli beslenme nedir? Sağlıklı beslenme nedir? Sağlıksız beslenme nelere neden olur? Sağlıklı beslenme ne demektir? Dengeli beslenen kişiler niçin daha başarılı olurlar? Dengesiz beslenen kişiler niçin başarısız olurlar? Dengeli beslenen bir kişi tabağına hangi yiyecekleri seçer?

3.SINIFLAR - BİLİNÇLİ TÜKETİM

Hepimiz günlük hayatımızda alışverişle iç içe yaşıyoruz. Kimi zaman markette kimi zaman mağazalarda alışveriş yapıyoruz. Alışveriş sırasında pek çok sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu Eğitimin sonunda, öğrenciler bilinçli tüketici olmak için nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrenmektedirler. Malın kalitesi iyi mi? Satın alacağımız ürünün TSE damgası var mı? Üretim tarihi ve son kullanma tarihi yazıyor mu? Aynıkalitedeki ürünler bütçemize uygun mu? Alışverişlerimizde fatura, KDV fişi ve varsa garanti belgesini de almayı unutmamayı, yiyeceklerin temiz, taze ve sağlığayararlı olanlarını seçmeyi öğrenmektedirler.

4.SINIFLAR - ATIK MALZEMELERİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Öğrencilere atık malzemeleri nasıl değerlendirecekleri konusu pratik uygulamalarla öğretilmektedir. Alanında uzman bir kişi tarafından verilen ders, 5 hafta içinde haftada 1 saat olarak uygulanmaktadır.
 

5.SINIFLAR - ONPARMAK KLAVYE EĞİTİMİ

Bilgi teknolojileri son yıllarda sürekli bir gelişim içindedir. Bu gelişimi takip etmek ve uyum sağlamak artık ihtiyaç olmaktan çok zorunluluk haline gelmiştir. Gelişen teknolojide bilgisayara doğru ve hızlı veri girişi yapmak için klavye kullanımı önemli bir yere sahiptir. Bu derste, öğrencilere klavyenin etkin ve doğru biçimde kullanılmasını sağlayacak  on parmak yazı yazma metodunu kazandırılmaktadır. Bu dersin sonunda öğrenciler klavyeyi daha etkin kullanmayı öğrenerek, hayatı boyunca kullanacağı bilgisayar teknolojileri verimliliğini arttırmakta, yeni bilgiler üretme ve planlamada zamandan tasarruf sağlamakta, günümüzde sorun olan internet başında sohbet ile kelimeleri kısaltan kişiler olmak yerine, kelimeleri kurallarına göre rahat yazabilmektedir.
 

6.SINIFLAR: GÖRGÜ KURALLARI

Görgü kuralları programı ile çocukluktan ergenliğe geçmekte olan öğrencinin, konuşmasına ve hareketlerine zarafet katmak için iletişim ve sofra kuralları alanlarında temel davranış biçimleri öğretilmektedir.
 

7: SINIFLAR: HIZLI OKUMA

Öğrencilerin görsel algı, dikkat ve okuma hızı becerilerini artırma, eğitim içerisindeki becerilerine katkı sağlama amacıyla uzman tarafından bilgisayar destekli beş haftalık programla verilir. Program sayesinde, öğrenciler yazılı bir materyali istenilen hızda okuyabilir, zihin haritaları yöntemi sayesinde anahtar kelimeleri belirleyip rahatlıkla uzun bir metni hafızasında tutabilir, okuma hızlarını beş kata kadar artıracak ve okuduğunu anlama becerisine katkıda bulunabilirler.

8.SINIFLAR - İNSANİ DEĞERLER EĞİTİMİ

Bu eğitimde, öğrencilere sahip oldukları değerlerin önemi farklı tekniklerle öğretilmektedir. Böylece, öğrencilerin gelişimlerinde değerlerin yerini kavramaları,içselleştirerek davranışlarına yansıtmaları amaçlanmaktadır. İnsani değerler eğitimi; sevgi, saygı, dürüstlük, huzur, doğa sevgisi, temizlik ve cömertlik gibi konuları içermektedir.

Top