Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) Hazırlık Çalışmalarımız
Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) Hazırlık Çalışmalarımız
  • +
  • -

Özel Çevre Kolejinde, 9. sınıftan itibaren tüm sınıf düzeylerinde, TYT ve AYT başarısını arttırıcı çalışmalar yapılır. Bu çalışmaların bazıları direkt olarak TYT ve AYT’ye yönelik olup bazıları da dolaylı olarak TYT ve AYT başarısını destekler niteliktedir.

Bir öğrencinin başarılı bir TYT ve AYT hazırlık süreci geçirebilmesi ve performansını maksimum düzeyde kullanabilmesinin temellerinin okulda atıldığının bilincindeyiz. Okulda sağlam bir temel oluşturmadan, sadece dışarıdan alınacak desteklerle çok yüksek bir TYT ve AYT başarısı elde edilemez. Bu nedenle okulumuzda akademik öğretim kalitesinden ödün vermeden TYT ve AYT çalışmaları sürdürülür.

Bir sınava tam donanımlı girebilmenin yolu iyi bir hazırlık döneminden geçer. Öğrencilerimizi TYT ve AYT’ye tam olarak hazır hale getirebilmek için öncelikle onlara TYT ve AYT sistemini tüm ayrıntıları ile tanıtırız. Öğrencilerimize ve velilerimize eğitim-öğretim yılı başında bilgilendirme amaçlı “TYT ve AYT Seminerleri” düzenleriz. Bu seminerler sonrasında sene boyunca da ihtiyaç duyan öğrenci ve velilerimize bireysel bilgilendirmeler yaparız.

Öğrencilerin TYT ve AYT’ye yönelik eksiklerinin kapatılması amacı ile ders öğretmenleri ile bire bir randevulu etütler yapılır. Bu etütler, öğrenci ihtiyacına göre konu anlatımı veya soru çözümü şeklinde olabilir. Etüt çalışmaları yolu ile her öğrencinin bireysel eksikleri kapatılmış olur. Etütlerin her öğrenci ile bireysel olarak yapılması, öğrencinin öğrenme hızına ve bireysel özelliklerine göre eksiğinin kapatılmasına olanak verir. Uzun yıllardır devam ettiğimiz, 11 ve 12. sınıflar üniversiteye hazırlık takviye kurslarımız, bu yıl da devam etmektedir.

Top