Çevre Koleji Uluslararası Ista Drama Festivali’ne Ev Sahipliği Yaptı
ÇEVRE LİSESİ
Çevre Koleji Uluslararası Ista Drama Festivali’ne Ev Sahipliği Yaptı
  • +
  • -

Çevre Koleji 27-30 Mart tarihleri arasında ISTA Drama Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Bu muhteşem organizasyona Çevre Koleji öğrencilerinin yanı sıra Budapeşte Amerikan Okulu ve Ukrayna Perchersk Okulu katıldı. 2 farklı ülkeden toplam 15 öğrenci Çevre Koleji öğrencileri tarafından evlerinde misafir edildi. 

İnanıyoruz ki ISTA Festivali tüm katılımcı öğrenciler arasında hayat boyu sürecek arkadaşlıklar kurulmasının yanı sıra farklı kültürler arasında köprüler kurulmasını da sağlamaktadır. Bu büyük organizasyonda bir tarafta dünyanın dört bir yanından festivale katılan öğrenciler bu eşsiz deneyimi yaşarken, diğer tarafta öğretmenler ve artistler bir araya gelip fikirlerini ve yaratıcıklarını birbirileriyle paylaşma fırsatını yakaladılar. Cuma günü Galata Kulesi, Kız Kulesi ve Ortaköy’ü ziyaret ederek kültürel bir tur yapma imkanı bulan misafirlerimiz Cumartesi gününü profesyonel artistler eşliğinde çalışmalar, seminerler ve provalar yaparak geçirdiler. Pazar günü sahnelenen final performansı ise tüm seyircileri büyüledi. 

Çevre Koleji olarak bu kadar büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duymaktayız. Bu canlı ve dinamik festivalden tüm öğrenciler hayatları boyunca unutamayacakları anılarla evlerine döndüler. Şimdi Çevre Koleji olarak güzel anılarla dolu yeni bir ISTA Festivali’ne ev sahipliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.

Top