Sait Gürsoyla “Başarıya Doğru”
ÇEVRE LİSESİ
Sait Gürsoyla “Başarıya Doğru”
  • +
  • -

Çevre Koleji, üniversite sınavı söz konusu olduğunda Türkiye'nin en çok danışılan isimlerinden biri olan Sait Gürsoy’u ağırladı. Okulun konferans salonunda yapılan organizasyonda Gürsoy, 12. sınıf öğrencilerine ve velilerine üniversite tercihleri konusunda bilgiler verdi ve üniversite tercihleri sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.
Her zamanki güler yüzlü ve sempatik üslubuyla öğrenciler tarafından keyifle dinlenen Gürsoy, özellikle öğrencilerden tercih yaparken kendi idealleri ve düşüncelerini dikkate almalarını istedi. "Büyük kitleleri mutlu etmek yerine kendinizi mutlu etmelisiniz." diyerek tercih sırasında çevreden gelebilecek baskılara dikkat çeken Gürsoy, okuldan alınacak profesyonel yardımla öğrencinin kendi istediği bölümü tercih etmesinden yana olduğunu belirtti. "Kimseyi mutlu etmek zorunda değilsiniz. Siz kendi hayallerinizin peşinden gidin." dedi.
Günümüzde bir tek üniversite mezunu olmanın beklenilen kariyere ulaşmak için yeterli olmadığını vurgulayan Gürsoy, önemli bir kariyer elde edebilmek için tercih edilen üniversitenin o beklentiye cevap verecek özelliklere sahip olması gerektiğini söyledi. Günümüzde işe alım modellerinin değiştiğini de ifade eden Gürsoy, artık insan kaynaklarında işe alım sırasında cv'nin yanı sıra bireyin sahip olduğu donanımlara ve sosyal gelişimine de dikkat edildiğini belirtti. Öğrencilerimizin merakla ve büyük bir dikkatle dinledikleri sunum, tercihlerin önemi konusunda etkili oldu.

Top