CUMHURİYET BİZE EMANET
ÇEVRE LİSESİ
CUMHURİYET BİZE EMANET
  • +
  • -

CUMHURİYET BİZE EMANET

Çevre Koleji, Cumhuriyetimizin 99. yılını, adına yakışır bir şekilde ve bayram coşkusu Çevre Kolejinde yaşanır dedirten görkemli bir törenle kutladı.

Davetliler tarafından büyük ilgi gören tören, 29 Ekim Cumartesi akşamı okul bahçesinde gerçekleştirildi. Çevre Koleji öğrencilerinin özenle hazırladığı gösteriler dev bir prodüksiyon eşliğinde sergilendi.

Yürüyüş kortejindeki öğrencilerin taşıdığı Atatürk posteri ve dev bayrakla başlayan Cumhuriyet coşkusu ve gururu, okul bahçesinde barkovizyon eşliğinde sergilenen performanslarla devam etti. “Cumhuriyet“e giden sürecin anlatıldığı drama, halk dansları ve modern dans gösterileri törenin en görkemli anları arasındaydı. Pulse-bayrak takımı gösterileri ile velilerden oluşan koro da izleyicilerden büyük alkış aldı.  Aydınlık bir gelecek inşa etmek için Atatürk’ün manevi huzurunda söz veren Çevre Koleji öğrencileri, töreni izleyen herkese duygu ve gurur dolu anlar yaşattı.

Törenin finalinde konfeti yağmuru altında marşlar söylenirken herkesin yüzünde aynı heyecan aynı gurur ve dilinde aynı cümle vardı: “Cumhuriyet Bize Emanet”

Çevre Koleji olarak hafızalardan silinmeyecek muhteşem bir tören daha gerçekleştirmiş olmanın haklı gururuyla Atatürk’ün aydınlattığı yolda nice 99 yıllara…

Top